Samorozwojowa gra karciana

W prosty oraz naturalny sposób pozwala ćwiczyć szeroko pojęte umiejętności miękkie poprzez odgrywanie różnych rozmów biznesowych oraz emocji z nimi związanych. Możliwe jest to dzięki konstrukcji gry opierającej się o pytania z realnych rozmów biznesowych, podzielonych pod względem trudności oraz kartom emocji, przez pryzmat których czytane są poszczególne pytania. Gra przeznaczona jest dla 1-2 graczy, ale można ją również stosować w większych grupach.

Gra pomoże ci:

 

  • poukładać Twoją wiedzę o sobie.
  • uodpornić cię na emocje i bodźce płynące z otoczenia,
  • uspójnić własne wypowiedzi.
  • ćwiczyć powyższe zawsze kiedy i gdzie chcesz.

Na jakiej zasadzie działa gra?

 

Gra jest symulatorem, czyli służy do tworzenia sytuacji.

Im takie zdarzenie jest trudniejsze dla ciebie i jednocześnie wymaga segregowania wiedzy o samym sobie tym efekt jest lepszy.

Jednocześnie finalna rozgrywka, czyli odgrywanie scenek jest najlepiej przyswajalną formą nauki.

Pomimo tego, że nazywamy Kandydatów grą, jest to narzędzie, które działa z pełną skutecznością zachowując lekką i przyjemną formę.

Poukładaj wiedzę o sobie

Specjalnie sformułowane pytania w połączeniu z czynnikiem emocjonalnym pomagają ułożyć wiedzę, którą już posiadasz. Przyśpieszy to twój czas reakcji w nieoczekiwanych sytuacjach oraz uspójni twoje wypowiedzi. Być dobrze zrozumianym i jednocześnie umieć przekazać kluczowe dla siebie informacje to jeden z celów ćwiczenia.

Emocje utrwalają wiedzę

Kiedy np. wykrzyczysz lub wypowiesz jakieś pytanie z niepewnością, Twój mózg (jak i osoby z którą grasz) lepiej “zapamięta” wypowiadane wtedy kwestie.

Do naśladowania różnych stanów służy karta emocji. Wystarczy zadać jedno z pytań w trybie jednej wylosowanej emocji. Nawet jeżeli z początku wyda się to trudnym zadaniem, przyda Ci się to chociażby na zasadzie ćwiczeń aktorskich, kształtujących oddawanie emocji w wyważony i przemyślany sposób a jednocześnie intuicyjnie i automatycznie.

W dłuższej zaś perspektywie odpowiadanie na pytania w połączeniu ze zmieniającymi się co chwilę emocjami uczy spokoju i wzmacnia pewność siebie i swoich odruchów w stresujących sytuacjach.

Rozgrywka jednoosobowa- czy to działa?

Najważniejsze są pytania z gry, to kto je wypowiada ma mniejsze znaczenie. Samodzielna gra przynosi takie same efekty jak gra wieloosobowa.

Poukładasz wiedzę o sobie pod kątem zawodowym i prywatnym. Nauczysz się opanowania emocjonalnego oraz odrobiny warsztatu aktorskiego.

Graj aby nie wyjść z wprawy. Umiejętności miękkie, które gra ćwiczy, zanikają po około dwóch miesiącach. Regularna gra ułatwi Ci utrzymać ostrość umysłu.

Narastający poziom trudności

Na awersie każdej z kart znajdziesz dużą cyfrę oznaczającą poziom trudności/złożoności pytania. Jest ich łącznie 4 oraz dodatkowo pytania spod znaku zapytania, które są czysto sytuacyjne.

Pod cyfrą oznaczającą trudność znajduje się oznaczenie konkretnego pytania. Ułatwia to powracanie do konkretnych pytań oraz pozwala budować konkretne sytuacje.

Ludzki mózg jest niesamowitym narzędziem.

Od dnia narodzin działa nieprzerwanie przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu,

a przestaje jedynie na ważnych egzaminach lub gdy rozmawiamy z kimś na kim nam zależy.

Ćwicz z nami i nie daj się zaskoczyć.

Uporządkuj wiedzę o sobie

Nie daj się zaskoczyć żadnym z pytaniem

Dopracuj formę oraz czas wypowiedzi

Ćwicz regularnie

Przekonaj się teraz czy gra działa. Odpowiedz na głos na powyższe pytanie.

Jeżeli udało Ci się płynnie i zwięźle odpowiedzieć – brawo. Poukładaj z nami istotne dla ciebie informacje. Ćwiczenia w tym zakresie jak i każdej innej kwestii będą doskonałym rozwiązaniem.

Twoja odpowiedź nie do końca przypadła ci do gustu? Warto zadbać o to by uczucie spokoju i łatwości wypowiedzi towarzyszyło ci w każdej chwili i w każdym miejscu, również poza domem.

Talia gry “Kandydaci”

Na terenie Polski wysyłka GRATIS. Po zakupie w ciągu 12 h otrzymasz e-mail z dalszymi instrukcjami.

184,50 zł

Materiały do pobrania:

Instrukcja obsługi

Karta oceny